Jeszcze do niedawna prawie nikt w naszym kraju nie słyszał o nich. Były mało popularne, pojawiały się rzadko. Dzisiaj jednak trzeba podkreślić, iż parawany pokojowe przezywają swój wielki renesans. Ten stan rzeczy bardzo nas cieszy, bowiem oznacza to, że mieszkańcy naszego kraju skłaniają się dziś ku bardzo oryginalnym, stylowym i niesztampowym ozdobom do swoich domów i mieszkań.

Gdzie warto zastosować parawan pokojowy?

Tak naprawdę nie ma  pełni jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Dlaczego? Okazuje się bowiem, że parawany pokojowe mogą sprawdzić się w wielu przestrzeniach. Bardzo wiele osób stosuje je w przestrzeniach loftowych (bardzo obszernych, otwartych, dużych, w przypadku których warto byłoby jednak poszczególnie strefy skutecznie do siebie oddzielić). To także bardzo ciekawe rozwiązanie w przypadku pokoików współdzielonych przez rodzeństwo . Wszak dzieci radośnie i wesoło bawią się z sobą przez cały dzień. Jednak kiedy nadchodzi pora wieczorowa, warto byłoby każdemu z nich zagwarantować nieco intymności i wypoczynek na najwyższym poziomie. W takim przypadku wystarczy tylko rozstawić parawan pomiędzy dziecięcymi łóżeczkami. Gdy mali mieszkańcy pokoiku wstaną rano, po prosty go zwijamy. Proste, prawda?

Tego typu rozwiązanie sprawdza się znakomicie nie tylko w przypadku wnętrz polskich domów oraz mieszkań. Dobrze byłoby zatem w pełni zdawać sobie sprawę  z faktu, iż stosuje się je z wielkim powodzeniem również w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, butikach, przychodniach, biurach oraz siedzibach instytucji. Jak widać uniwersalność reprezentuje w tym przypadku iście światowy poziom – a fakt ten bardzo nas cieszy!

Nie możemy nie wspomnieć także o historii parawanów pokojowych. Warto byłoby bowiem zdawać sobie  w pełni sprawę z tego, iż z pierwszymi ich egzemplarzami świat zetknął się  w ósmym wieku. Mieszkańcy Chin używali ich bowiem (z  bardzo dobrym skutkiem) jako ochrony przez przeciągami. Dziś jednak pełnią one znacznie więcej funkcji. Dlatego tak je kochamy!